Τελική Εξέταση του μαθήματος Αρχιτεκτονική Η/Υ – Εργαστήριο, για το Εαρινό Εξάμηνο 2018-2019.

E-mail Εκτύπωση PDF

Τελική Εξέταση του μαθήματος Αρχιτεκτονική Η/Υ – Εργαστήριο, για το Εαρινό Εξάμηνο 2018-2019.

 

(Η τελική εξέταση αφορά τόσο αυτούς που δηλώνουν το μάθημα για πρώτη φορά και οφείλουν παρουσίες στο εργαστηριακό μάθημα όσο και τους παρατηρητές-παλιούς)

Η τελική εξέταση του μαθήματος Αρχιτεκτονική Η/Υ – Εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί την εβδομάδα 27-31 Μαίου 2019.

  • Οι φοιτητές που είτε δηλώνουν το μάθημα για πρώτη φορά είτε οφείλουν παρουσίες στο εργαστηριακό μάθημα λόγω ελλιπούς παρακολούθησης και που είναι εγγεγραμμένοι σε κάποιο από τα 7 εργαστηριακά τμήματα, θα εξεταστούν την ημέρα και ώρα που διεξάγεται το εργαστηριακό τους τμήμα, στην αίθουσα του εργαστηρίου όπου γίνονται και τα μαθήματα.
  • Οι παλιοί φοιτητές (παρατηρητές) φέτος θα εξεταστούν επίσης στο εργαστήριο (με τον BGC-8088) σε κάποιο από τα 7 τμήματα, σύμφωνα με την κατανομή που ακολουθεί:

 

Ονοματεπώνυμο

Α.Μ.

Τμήμα Εξέτασης Προόδου

ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΙΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

3507

Ε1

ΑΒΡΑΜΟΓΛΟΥ ΗΛΙΑΣ

4363

Ε1

ΑΓΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2627

Ε1

ΑΓΓΕΛΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2959

Ε1

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4194

Ε5

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

4114

Ε1

ΑΛΕΠΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2745

Ε1

ΑΛΜΑΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

4067

Ε1

ΑΜΠΑΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4100

Ε1

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ

3541

Ε1

ΑΝΔΡΙΩΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

2672

Ε1

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

3784

Ε1

ΑΧΜΕΤΣΙΚ ΜΠΟΥΡΑΚ

3967

Ε1

ΒΑΔΑΡΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

3751

Ε1

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

4215

Ε4

ΒΛΑΧΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

4032

Ε1

ΒΛΑΧΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

3922

Ε1

ΒΡΑΤΖΙΔΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

3811

Ε7

ΒΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2420

Ε1

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

3310

Ε1

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

4216

Ε4

ΓΕΩΡΓΙΤΖΙΚΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ

3326

Ε1

ΓΙΑΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3735

Ε1

ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2155

Ε1

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

3947

Ε1

ΓΩΓΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

3651

Ε2

ΔΑΓΚΑΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

4046

Ε2

ΔΑΦΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3499

Ε2

ΔΕΒΡΑ ΑΝΝΕΤΑ

3929

Ε2

ΔΕΛΗΓΕΩΡΓΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4085

Ε2

Δουλκερίδου ΦΑΝΗ

3569

Ε2

ΔΡΑΚΑΤΟΥ ΠΟΛΥ

3840

Ε2

ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4062

Ε2

ΖΕΓΟΣ ΘΩΜΑΣ

4158

Ε2

ΖΙΧΝΑΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

3117

Ε2

ΖΟΡΜΠΑΣ ΖΗΝΩΝ

3191

Ε2

ΖΟΥΛΕΚΟΥ ΜΙΛΕΝΑ

3740

Ε2

ΗΛΙΑΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ

3295

Ε2

ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

3181

Ε2

ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΛΕΝΗ

3045

Ε2

ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4126

Ε4

ΘΩΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3818

Ε2

ΙΜΠΡΑΗΜ ΙΠΕΚ

3732

Ε4

ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ

3644

Ε2

ΚΑΔΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

3276

Ε2

ΚΑΖΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4197

Ε2

ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ

4184

Ε7

ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4074

Ε5

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΑΡΧΟΝΤΙΑ

3692

Ε2

ΚΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4382

Ε4

ΚΑΠΛΑΝΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3619

Ε2

ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

677

Ε3

ΚΑΡΑΛΑΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2053

Ε3

ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

3481

Ε3

ΚΑΡΥΔΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

3489

Ε3

ΚΑΤΣΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3934

Ε3

ΚΑΤΣΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ

4131

Ε3

ΚΑΤΣΗ ΙΩΑΝΝΑ

2825

Ε3

ΚΙΟΣΣΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3485

Ε3

ΚΙΡΤΣΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ

3851

Ε3

ΚΟΪΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

3845

Ε3

ΚΟΚΚΙΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3425

Ε3

ΚΟΚΟΖΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

3774

Ε5

ΚΟΥΒΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

2470

Ε3

ΚΟΥΖΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2693

Ε3

ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4009

Ε3

ΚΥΡΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

4095

Ε3

ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

4249

Ε3

ΚΥΡΙΛΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4063

Ε3

ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ

2954

Ε3

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

4174

Ε7

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

4279

Ε3

ΚΩΝΣΤΑΣ ΘΩΜΑΣ

3523

Ε3

ΚΩΣΤΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ

4306

Ε3

ΛΑΜΠΡΟΥ ΠΕΤΡΟΣ

3005

Ε4

ΛΕΥΚΑΔΙΤΗΣ ΚΟΥΚΕΡΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

3476

Ε4

ΛΙΑΠΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

3974

Ε4

ΛΟΚΟΒΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3483

Ε4

ΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3849

Ε4

ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ

3674

Ε4

ΜΕΝΕΞΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4276

Ε4

ΜΗΤΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3537

Ε4

ΜΟΣΧΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3201

Ε4

ΜΠΑΓΓΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

3590

Ε4

ΜΠΑΖΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

3827

Ε5

ΜΠΕΞΟΥΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

4280

Ε4

ΜΠΙΝΤΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

3995

Ε4

ΜΠΟΖΟΒΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4339

Ε4

ΜΠΡΕΖΑ ΣΟΦΙΑ

4286

Ε4

ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΣΟΥΛΤΑΝΑ

4137

Ε6

ΝΑΟΥΜ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3815

Ε4

ΝΕΣΤΟΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3127

Ε5

ΝΤΟΚΜΕΤΖΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

3979

Ε5

ΟΡΛΩΒ ΜΙΧΑΗΛ

2985

Ε5

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ

4230

Ε5

ΟΥΖΟΥΝΩΦ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2475

Ε5

ΠΑΠΑΒΕΝΤΣΗ ΜΑΡΙΑ

3557

Ε5

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

3982

Ε5

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

4110

Ε5

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4167

Ε5

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

3933

Ε5

ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

4130

Ε6

ΠΑΠΠΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

4320

Ε6

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

3548

Ε5

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ

4213

Ε5

ΠΑΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3074

Ε6

ΠΑΤΟΥΛΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ

4198

Ε5

ΠΑΤΣΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4054

Ε5

ΠΑΧΑΤΟΥΡΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

3939

Ε5

ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

4086

Ε5

ΠΙΠΕΡΤΖΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ

4159

Ε6

ΠΛΙΚΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ

1681

Ε6

ΠΟΖΟΥΚΙΔΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ

3969

Ε6

ΡΑΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

4048

Ε6

ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4060

Ε4

ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

2747

Ε6

ΣΑΜΠΟΥΡ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

3307

Ε6

ΣΑΜΤΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2799

Ε6

ΣΑΡΗΔΑΡΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4123

Ε7

ΣΑΡΙΔΟΥ ΙΝΝΑ

3320

Ε6

ΣΙΟΥΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

4127

Ε7

ΣΚΑΡΛΑΤΟΥ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ

3172

Ε6

ΣΠΑΘΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

2349

Ε6

ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3486

Ε6

ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3298

Ε6

ΣΤΟΓΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3554

Ε6

ΤΑΚΟΥΡΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

3610

Ε6

ΤΑΚΦΟΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3985

Ε6

ΤΖΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

4019

Ε7

ΤΖΟΥΒΑΛΙΑΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

4144

Ε7

ΤΟΣΟΥΝΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ

3473

Ε7

ΤΟΥΡΟΥΝΤΖΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ ΒΡΕΖ

4164

Ε7

ΤΣΑΤΣΑΡΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ

3313

Ε7

ΤΣΙΑΡΤΣΑΦΗΣ ΑΚΡΙΒΟΣ

3533

Ε6

ΤΣΙΟΓΚΑΣ ΗΛΙΑΣ

3778

Ε7

ΤΣΙΡΤΣΟΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4117

Ε5

ΤΣΙΦΛΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

4121

Ε7

ΤΣΙΦΟΥΝΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3762

Ε7

ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3994

Ε4

ΦΡΑΣΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

4148

Ε4

ΧΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

3566

Ε7

ΧΑΤΖΗΘΕΟΧΑΡΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ

3855

Ε7

ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4236

Ε7

ΧΑΤΖΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΗ

3361

Ε7

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ

3539

Ε7

ΧΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

3424

Ε7

 

Υπενθυμίζεται το ωράριο των Τμημάτων:

Τμήμα

Ωράριο

Ε1

Δευτέρα 08:00 – 10:00

Ε2

Δευτέρα 10:00 – 12:00

Ε3

Δευτέρα 12:00 – 14:00

Ε4

Δευτέρα 14:00 – 16:00

Ε5

Τετάρτη 14:00 – 16:00

Ε6

Πέμπτη 16:00 – 18:00

Ε7

Πέμπτη 18:00 – 20:00

 

Η εξεταστέα ύλη της τελικής εξέτασης διαφέρει ανάλογα με το τμήμα και διαμορφώνεται ως εξής:

  • Για τα τμήματα Ε1 (Δευτέρα 08:00 – 10:00), Ε2 (Δευτέρα 10:00 – 12:00), Ε3 (Δευτέρα 12:00 – 14:00), Ε4 (Δευτέρα 14:00 – 16:00), η εξεταστέα ύλη περιλαμβάνει από το 1ο έως και το 8ο εργαστηριακό μάθημα.
  • Για το τμήμα Ε5 (Τετάρτη 14:00 – 16:00) η εξεταστέα ύλη περιλαμβάνει από το 1ο έως και το 9ο εργαστηριακό μάθημα.
  • Για τα τμήματα Ε6 (Πέμπτη 16:00 – 18:00), Ε7 (Πέμπτη 18:00 – 20:00), η εξεταστέα ύλη περιλαμβάνει από το 1ο έως και το 10ο εργαστηριακό μάθημα.

Τα παραπάνω εργαστηριακά μαθήματα αναφέρονται στις σημειώσεις του μαθήματος που διανέμονται δωρεάν και βρίσκονται στον FTP Server του Τμήματος

 

Η εξέταση θα γίνει με την βοήθεια του αναπτυξιακού συστήματος BGC-8088, με το οποίο διεξάγονται και τα εργαστηριακά μαθήματα και χωρίς σημειώσεις οποιουδήποτε τύπου, και χωρίς κινητά τηλέφωνα, τα οποία απαγορεύονται.

 

Η εξέταση θα διαρκέσει 1 ώρα για όλους τους φοιτητές. Όλοι οι φοιτητές (κανονικοί + παρατηρητές) θα πρέπει να προσέλθουν ακριβώς στην ώρα έναρξης του εργαστηριακού τμήματος και όχι στις «και τέταρτο». Π.χ. για το τμήμα Τετάρτη 14:00 – 16:00 θα πρέπει όλοι οι φοιτητές που θα εξεταστούν σε αυτό το τμήμα να προσέλθουν ακριβώς στις 14:00. Υπάρχει όμως περίπτωση, αν γεμίσουν οι θέσεις εργασίας, κάποιοι φοιτητές (ιδίως παρατηρητές) να εξεταστούν στις 15:00 -16:00.

 

Εφιστάται η προσοχή στους φοιτητές να τηρήσουν την ανωτέρω κατανομή, ειδάλλως μπορεί και να μην καταφέρουν να εξεταστούν, λόγω περιορισμένων θέσεων εργασίας στο εργαστήριο.

 

Η τελική εξέταση μετράει 60% στον τελικό βαθμό του εργαστηριακού μαθήματος, ενώ 40% μετράει η πρόοδος που έχει ήδη πραγματοποιηθεί.

Να σημειωθεί ότι η μη προσέλευση ενός φοιτητή στην τελική εξέταση χρεώνεται με μία (1) απουσία και βαθμολογείται με 0.

 

Οι διδάσκοντες

Σπύρος Καζαρλής, Καθηγητής

Αθανάσιος Νικολαίδης, Αναπληρωτής Καθηγητής

Θωμάς Μάντζου, Ακαδημαϊκός Υπότροφος

 

Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες